Рекомендації щодо підготовки ОВД для малих ГЕС

13 червня 2019 року експерти Всесвітнього фонду природи WWF Україна, разом з партнерами, у рамках діяльності Української гідроенергетичної платформи, розробили та презентували методичний посібник: Науково-методичні рекомендації щодо підготовки звіту з Оцінки впливу на довкілля (ОВД) при будівництві малих гідроелектростанцій (МГЕС).

 

Фахівці інституту енергетики та охорони довкілля Енергоінжпроект брали активну участь на зустрічах платформи та у розробці окремих розділів вищезазначеного документу (один з авторів – Гриценко Є.В., заступник директора інституту).

 

Керівництво містить практичні рекомендації щодо підготовки звіту з ОВД залежно від типу гідроспоруд, регіону планової діяльності та потенційних ризиків, що можуть виникнути під час будівництва/реконструкції чи експлуатації МГЕС, а також настанови щодо необхідного збору матеріалів та розробки компенсаторних заходів. У ньому розглянуто основні ризики та типи ефектів, що можуть виникнути у процесі будівництва чи експлуатації МГЕС, запропоновано пояснення, яких негативних наслідків при цьому можна уникнути або, принаймні, звести їх до мінімуму в діапазоні різних умов.

 

Методичний посібник містить практичні рекомендації щодо підготовки звіту з ОВД залежно від типу гідроспоруди, регіону, планової діяльності та потенційних екологічних ризиків, що можуть виникнути під час будівництва або реконструкції чи експлуатації МГЕС, а також настанови щодо необхідного збору матеріалів та розробки компенсаторних заходів.

 

Документ розроблено для фахівців з оцінки впливу на довкілля, вчених, громадських активістів, суб’єктів господарювання, органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

 

Наш інститут розробляє звіти з ОВД відповідно до українських вимог та за європейськими нормами (ОВНСС), із залученням кваліфікованих фахівців для додаткового дослідження археологічних, геологічних, екологічних (флора, фауна, риби, птахи, рукокрилі) та соціальних (земля, компенсації, оприлюднення) чинників.

 

Завантажити методичний посібник можна за посиланням на веб-сайті Всесвітнього фонду природи WWF Україна: http://wwf.panda.org/uk/materials/hotnews/?348896/green-hydro

 

Крім того, експерти Всесвітнього фонду природи WWF Україна, разом з партнерами, розробили та презентували методичний посібник: Підготовка звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) при будівництві та реконструкції автодоріг.

 

Методичний посібник містить практичні рекомендації щодо підготовки звіту з ОВД при будівництві та реконструкції автомагістралей та доріг І категорії. Характеризуються потенційні екологічні ризики, що супроводжують вказаний тип господарювання, а також пропонуються настанови щодо необхідного збору матеріалів та підходи із розробки компенсаторних заходів.

 

Сумський Є.Д., виступив фахівцем з соціально-економічних питань та розробив окремі розділи даного документу, завантажити який можна за посиланням на веб-сайті Всесвітнього фонду природи WWF Україна: http://wwf.panda.org/uk/?348890/safe-roads-for-animals