Обробка осаду на річках та водоймах ГЕС

Під час експлуатації греблі ГЕС перед нею затримується осад (відкладення), який викликано природними ерозіями та такими видами діяльності, як будівництво, вирубка лісів та сільське господарство. Традиційно греблю будують із резервуаром, достатнім для переміщення осаду на період щонайменше від 50 до 100 років.

Зважаючи на термін експлуатації великих ГЕС у світі та актуальність проблеми осадів і для України, інститут енергетики та охорони довкілля «Енергоінжпроект» набуває досвіду та отримує практичні знання про успішні стратегії управлінням осадом / відкладеннями (англ. – sediment management).

Працюючи у співпраці з групою галузевих міжнародних експертів, ми визначаємо проблемні місця та обмінюємося найкращими практиками з управління відкладеннями у різних географічних регіонах та середовищах.
Саме тому, спільно із швейцарськими та ісландськими колегами, ми залучились до виконання робіт із вилучення (драгування) осаду з великого водосховища ГЕС в Грузії, де буде зроблено наступне:

  • Проектування, виготовлення, поставка, монтаж і випробування постійного земснаряду, готового до роботи із драгування осаду.
  • Установка комп’ютеризованої системи моніторингу, зйомки і візуалізації, включаючи підводні спостереження, світлову камеру, системи візуалізації, позиціонування і створення базової тривимірної комп’ютеризованої моделі району робіт.
  • Експлуатація земснаряду для драгування уздовж верхньої поверхні греблі для очищення нижніх виходів та підхідних каналів шляхом виїмки матеріалу та переміщення його під водою до іншого виходу для промивання.
  • Експлуатація спеціальних пристроїв для видалення валунів, сміття, затонулих дерев шляхом підводних робіт та автоматичних безпілотних пристроїв, які драгують дрібний осад або гравій та великі затонулі дерева з дна водойми.

Історично та географічно, європейські компанії мають
великий практичний досвід робіт в розробці земснарядів та управлінні осадом не
тільки на річках та великих водосховищах з великим об’ємом відкладень, але і в
гідроізоляції каналів та гребель ГЕС.

Більш докладну інформацію ви зможете отримати від фахівців нашого інституту. Чекаємо вашого листа або дзвінка.